Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Uudised

02

07
2021

Advokaadibürooga FORT liitus advokaat Tõnis Loorits

On 02, 07 2021 | No Comments | In Uncategorized | By Kadri Lensment

Juunis 2021 liitus meie meeskonnaga advokaat Tõnis Loorits. Tõnise peamisteks tegevusvaldkondadeks on virtuaalvääringuteenustega seonduvad tegevusload, töösuhted, lepingud, viibimisõigustega seonduvad küsimused ja vaidluste lahendamine nii tsiviil- kui ka halduskohtumenetlustes.

Loe edasi…

01

06
2021

Maksunõunik Ivo Vanasaun analüüsib majutusteenuse mõistet

On 01, 06 2021 | No Comments | In Uncategorized | By Kadri Lensment

Meie maksunõunik Ivo Vanasaun avaldas väljaandes Äripäev artikli majutusteenuse mõiste tõlgendamisest. Äsja jõustunud turismiseaduse muudatustega täpsustati nimelt majutusteenuse mõistet, kuid sellega kaasnevate tõlgendustega püütakse muuta antud teenuse maksustamist.

Loe edasi…

25

05
2021

Minni-Triin Park nimetati IFLR1000 väljaande Women Leaders poolt juhtivaks naissoost tehingueksperdiks

On 25, 05 2021 | No Comments | In Uncategorized | By Kadri Lensment

Meil on väga hea meel, et FORTi partner Minni-Triin Park pälvis IFLR1000 hiljutise väljaande Women Leaders kõrge tunnustuse.

Minni-Triinul on ligi 20-aastane tehingunõustamise kogemus ja oma karjääri jooksul on ta nõustanud väga eriilmelisi tehinguid, millest viimase aja olulisematena võib välja tuua Elisa Corporationi nõustamise AS-i Starman ostutehingul ning viimasel ajal mitmete LHV panga tehingute nõustamised, kus ta on olnud FORT’i projektitiimi juht.

IFLR1000 Women Leaders Guide 2021 on kättesaadav siit.

06

05
2021

Advokaadibüroo FORT partner Merit Lind esindas edukalt klienti pikaajalises vaidluses struktuuritoetuse kasutamise ja tagasinõudmise üle

On 06, 05 2021 | No Comments | In Uncategorized | By Kadri Lensment

Kes meist ei oleks kuulnud toetuste kasutamise kontrollijatelt reeglit, et hankelepingu muutmine üle 3% määra on oluline muudatus, mistõttu tuleb 25%-le lepingu maksumusest vastav toetussumma tagasi maksta? Kui paljud on selle „3%-lise muudatuse piiri“ ületamise etteheite tõttu 25% toetusest tagasi maksnud? Meie oleme alati olnud veendumusel, et toetuste kasutamise kontrollijate poolt iseendile antud nö 3% juhist ei olnud alust käsitleda „reeglina“, ning järgnenud saaga kinnitas meie veendumust.

Loe edasi…

22

04
2021

Advokaadibüroo FORT partner Merit Lind FinanceEstonia’le: tegutseme eesmärgiga tuua lähemale reaalsus Eestist kui edumeelsest ettevõtluskeskusest

On 22, 04 2021 | No Comments | In Uncategorized | By Kadri Lensment

FinanceEstonia tutvustab enda “Saame tuttavaks” rubriigis sel korral meie bürood. Tutvustust saab lugeda SIIT.

14

04
2021

FORT esindab klienti ettevõtte sisekontrolliga seotud vaidluses

Advokaadibüroo FORT partner Andreas Veeret ja vandeadvokaat Riin Rehepapp esindavad klienti mahukas kohtuasjas, mille raames nõuab klient endiselt juhtivtöötajalt kahju hüvitamist.

Loe edasi…

08

03
2021

Rene Frolov CEELM-i Kesk- ja Ida-Euroopa aasta tehingute žüriis

On 08, 03 2021 | No Comments | In Uncategorized | By Kadri Lensment

FORT-i partner Rene Frolov osales kohtunikuna Kesk- ja Ida-Euroopa 2020. aasta tehingute valimisel.

CEE Deals of the Year Awards loodi aastal 2017 tähistamaks Kesk- ja Ida-Euroopa silmapaistvamaid omandamis-, rahastamis- jms tehinguid, mis toetavad kasvu regioonis. Selleks moodustatakse kokku 24-s riigis viieliikmelised žüriid, kuhu kuuluvad tehinguid nõustavad advokaadid, kes valitakse nende maine, asjatundlikkuse, teadmiste jms alusel nende nö koduturul (nt Eestis).

Loe edasi…

16

02
2021

Maksunõunik Ivo Vanasaun annab ülevaate maksudest pärast Brexitit

Värskelt ilmunud ajakirjas Raamatupidamisuudised ilmus FORT maksunõuniku Ivo Vanasaun põhjalik analüüs sellest, milliseks on kujunenud maksureeglid Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu kokkuleppe kohaselt.

Artikkel annab tervikliku ülevaate Brexiti mõjudest maksude ja eri tüüpi maksumaksjate lõikes. Peamiste teemadena on vaatluse all käibemaksu temaatika nii ettevõtjate kui füüsiliste isikute seisukohast, tulumaksu küsimused ning sotsiaalkindlustuse maksude ja maksetega seonduv. Lisaks annab artikkel mitmeid praktilisi nõuandeid.

Ajakiri Raamatupidamisuudised ilmub alates 1995. aastast eesti ja vene keeles 8 korda aastas ja haldab majandusuudiste portaali www.rup.ee

24

11
2020

FORT nõustab LHV pensionifonde õlletootja Tanker tootmishoone omandamisel

Tehingu tulemusena omandavad LHV pensionifondid Harjumaal Rae vallas Jüri alevikus paiknevad kolm stockoffice’i tüüpi ärihoonet, mille suurim üürnik on Tankeri õlletehas. Müügileping allkirjastati novembri keskpaigas ja viiakse lõpuni Konkurentsiametilt koondumise loa saamisel.

Loe edasi…

16

11
2020

Partner Merit Lind räägib innohangetest

Käes on innohangete aeg! Innohanked ei võrdu üksnes innovatsioonipartnerlusega, vaid kujutab endast viisi, kuidas toetada ja tellida uuendusi riigihanke teel. Innohangete toetamiseks ja läbiviimiseks on EASis ellu kutsutud innovatsiooni toetavate hangete programm, mille meeskonda kuulub lisaks EASi ekspertidele õigusalase partnerina meie partner Merit Lind.

Loe edasi…