Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Uudised

06

05
2021

Advokaadibüroo FORT partner Merit Lind esindas edukalt klienti pikaajalises vaidluses struktuuritoetuse kasutamise ja tagasinõudmise üle

On 06, 05 2021 | No Comments | In Uncategorized | By Kadri Lensment

Kes meist ei oleks kuulnud toetuste kasutamise kontrollijatelt reeglit, et hankelepingu muutmine üle 3% määra on oluline muudatus, mistõttu tuleb 25%-le lepingu maksumusest vastav toetussumma tagasi maksta? Kui paljud on selle „3%-lise muudatuse piiri“ ületamise etteheite tõttu 25% toetusest tagasi maksnud? Meie oleme alati olnud veendumusel, et toetuste kasutamise kontrollijate poolt iseendile antud nö 3% juhist ei olnud alust käsitleda „reeglina“, ning järgnenud saaga kinnitas meie veendumust.

Loe edasi…

22

04
2021

Advokaadibüroo FORT partner Merit Lind FinanceEstonia’le: tegutseme eesmärgiga tuua lähemale reaalsus Eestist kui edumeelsest ettevõtluskeskusest

On 22, 04 2021 | No Comments | In Uncategorized | By Kadri Lensment

FinanceEstonia tutvustab enda “Saame tuttavaks” rubriigis sel korral meie bürood. Tutvustust saab lugeda SIIT.

14

04
2021

FORT esindab klienti ettevõtte sisekontrolliga seotud vaidluses

Advokaadibüroo FORT partner Andreas Veeret ja vandeadvokaat Riin Rehepapp esindavad klienti mahukas kohtuasjas, mille raames nõuab klient endiselt juhtivtöötajalt kahju hüvitamist.

Loe edasi…

08

03
2021

Rene Frolov CEELM-i Kesk- ja Ida-Euroopa aasta tehingute žüriis

On 08, 03 2021 | No Comments | In Uncategorized | By Kadri Lensment

FORT-i partner Rene Frolov osales kohtunikuna Kesk- ja Ida-Euroopa 2020. aasta tehingute valimisel.

CEE Deals of the Year Awards loodi aastal 2017 tähistamaks Kesk- ja Ida-Euroopa silmapaistvamaid omandamis-, rahastamis- jms tehinguid, mis toetavad kasvu regioonis. Selleks moodustatakse kokku 24-s riigis viieliikmelised žüriid, kuhu kuuluvad tehinguid nõustavad advokaadid, kes valitakse nende maine, asjatundlikkuse, teadmiste jms alusel nende nö koduturul (nt Eestis).

Loe edasi…

16

02
2021

Maksunõunik Ivo Vanasaun annab ülevaate maksudest pärast Brexitit

Värskelt ilmunud ajakirjas Raamatupidamisuudised ilmus FORT maksunõuniku Ivo Vanasaun põhjalik analüüs sellest, milliseks on kujunenud maksureeglid Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu kokkuleppe kohaselt.

Artikkel annab tervikliku ülevaate Brexiti mõjudest maksude ja eri tüüpi maksumaksjate lõikes. Peamiste teemadena on vaatluse all käibemaksu temaatika nii ettevõtjate kui füüsiliste isikute seisukohast, tulumaksu küsimused ning sotsiaalkindlustuse maksude ja maksetega seonduv. Lisaks annab artikkel mitmeid praktilisi nõuandeid.

Ajakiri Raamatupidamisuudised ilmub alates 1995. aastast eesti ja vene keeles 8 korda aastas ja haldab majandusuudiste portaali www.rup.ee

24

11
2020

FORT nõustab LHV pensionifonde õlletootja Tanker tootmishoone omandamisel

Tehingu tulemusena omandavad LHV pensionifondid Harjumaal Rae vallas Jüri alevikus paiknevad kolm stockoffice’i tüüpi ärihoonet, mille suurim üürnik on Tankeri õlletehas. Müügileping allkirjastati novembri keskpaigas ja viiakse lõpuni Konkurentsiametilt koondumise loa saamisel.

Loe edasi…

16

11
2020

Partner Merit Lind räägib innohangetest

Käes on innohangete aeg! Innohanked ei võrdu üksnes innovatsioonipartnerlusega, vaid kujutab endast viisi, kuidas toetada ja tellida uuendusi riigihanke teel. Innohangete toetamiseks ja läbiviimiseks on EASis ellu kutsutud innovatsiooni toetavate hangete programm, mille meeskonda kuulub lisaks EASi ekspertidele õigusalase partnerina meie partner Merit Lind.

Loe edasi…

13

11
2020

Maksunõunik Ivo Vanasaun esines Tallinna Raamatupidajate 2020 Konverentsil

12. novemberil 2020 toimus portaali Raamatupidamisuudised rup.ee korraldatud Tallinna Raamatupidajate Konverents. Konverentsil rääkisid tunnustatud spetsialistid, kuidas kriisis hakkama saada või see üle elada ning andsid nõuandeid. Teiste ekspertide seas tegi ettekande ka FORT’i maksunõunik Ivo Vanasaun.

Loe edasi…

26

10
2020

Partner Merit Lind selgitab tänases Äripäevas uue EL ühisrahastuse määruse nõudeid

20.10.2020 avaldati Euroopa Liidu ühisrahastusmäärus, mis hakkab reguleerima Euroopa laenu- ja osaluspõhiste ühisrahastusteenuse pakkujate tegevust. Äripäev käsitles 26.10.2020 oma väljaandes ja raadio hommikuprogrammis kehtima hakkavat ühisrahastuse regulatsiooni põhjalikumalt, oma kommentaarid andis teiste ekspertide hulgas ka meie partner Merit Lind. Uue ühisrahastuse regulatsiooni eesmärgiks on luua platvormidele ühtsed tegevusraamid ning soodustada Euroopa Liidu ühisrahastusteenuse pakkujate piiriülest tegutsemist.

Loe edasi…

06

10
2020

LHV Pank ja Danske Bank viisid lõpule Eesti ettevõtete ja avaliku sektori krediidiportfelli ostu-müügitehingu

On 06, 10 2020 | No Comments | In Uncategorized | By Nadezda Paist

3. oktoobril viidi lõpule tehing, millega AS LHV Pank omandas Danske Eesti ettevõtetega ja avaliku sektoriga seotud krediidiportfelli. Tehingu lõplikuks mahuks kujunes 273 miljonit eurot.

Loe edasi…