Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Merit Lind

Vandeadvokaat, partner

Kontakt:

tel: +372 646 4045
gsm: +372 55 599 784
merit.lind[at]fortlegal.com

CV

Vandeadvokaat Merit Lind (Cambridge, L.L.M) tegeleb regulatsioonide ning äri- ja finantsõiguse küsimustega, nõustades kliente, kes tegutsevad nii reguleeritud valdkondades kui ka IT sektoris. Merit nõustab nö uusi ärisid, nagu ühisrahastusplatvormid, alternatiivsete makseteenuste pakkujad, finantstehnoloogia ettevõtted jne, ning aitab ettevõtteid ja avaliku sektori üksusi eelkõige tehingute planeerimisel ja läbirääkimisel, intellektuaalse omandi ja IT õiguse alal, samuti regulatsioonidega seotud küsimuste lahendamisel, sealhulgas seoses andmekaitsega, rahapesu tõkestamise nõuetega, tegevuslubadega, tehisintellekti ja plokiahelaga. Kuni juulini 2018. a juhtis Merit Advokaadibürood Deloitte Legal, vastutades paljude suuremahuliste siseriiklike ja rahvusvaheliste projektide eduka elluviimise eest. Merit on aastate jooksul toetanud mitmeid finantstehnoloogia sektori arenguid, olles muu hulgas olnud FinanceEstonia ühisrahastuse ekspertrühma juhina ühisrahastuse valdkonna hea tava autoriks.

Veelgi enam, Meritil on ulatuslikud kogemused avaliku õiguse küsimustes, eelkõige riigihangete ja avaliku ja erasektori koostööprojektide alal. Merit on nõustanud ja esindanud Eesti Vabariiki uue põlvkonna ID-kaartide tellimiseks ca 40 miljoni euro maksumusega lepingu sõlmimise protsessis ja seotud vaidlustes. Ta on samuti nõustanud Eesti Vabariiki reisidokumentide tellimiseks lepingu sõlmimise protsessis. Merit nõustas ka Eesti riiki 2017 lahvatanud ID-kaardi kriisiga (nö ROCA turvanõrkus) seotud küsimustes ja esindab Eesti riiki seotud vaidlustes ühe maailma suurima turvalahenduste pakkujaga.

Merit Lind on samuti nõustanud kliente mitmetes Euroopa Liidu toetuste tagasinõuetega seotud menetlustes ja vaidlustes nii lennundus-, võrgustiku-, ehitus- kui IT-sektorites.