Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

30

03
2017

FORT nõustas Tulevat kohustusliku pensionifondi fondivalitseja tegevusloa saamisel

On 30, 03 2017 | No Comments | In Uncategorized | By Kadri Lensment

27. märtsil 2017 sai Tuleva Fondid AS Finantsinspektsioonilt loa kohustuslike pensionifondide käivitamiseks, samuti registreeriti kaks II samba pensionifondi.

Tuleva Fondid AS näol on tegemist Eesti esimese ja seni ainsa pensionifondi valitsejaga, mis kuulub pensionikogujatele endile ning mille kapitalinõude täitmiseks kasutati ühisrahastust (nn crowdfunding). Lisaks on see esimene üksnes passiivse investeerimispoliitikaga fondivalitseja. Tegevusmudeli uudsus, seadusandluse muutumine menetluse kestel, soov saavutada nii tegevusloa väljastamine kui ka kahe pensionifondi tingimuste kooskõlastamine samaaegselt (mis tavaliselt on teineteisele järgnevad, mitte samaaegsed menetlused) jne nõudsid kogu tiimilt uute lahenduste leidmist.

Tuleva asutaja ja fondijuht Tõnu Pekk illustreeriski kogu protsessi intervjuus Äripäevale nii, et läbirääkimised Finantsinspektsiooniga olid suur väljakutse ning et „ei ole nii, et teed avalduste paki valmis ja annad üle.“ Meil on hea meel, et me saime aidata Tuleva Fondid AS-i kõikide nende väljakutsete ületamisel.

Tuleva Fondid AS-i nõustasid kogu pensionifondi valitseja tegevusloa ja pensionifondi tingimuste registreerimise menetluse vältel FORT-i partner ning panganduse- ja finantseerimise töögrupi juht Kirsti Pent ning advokaat Kristel Raamat.

Tuleva pressiteade: https://tuleva.ee/uudised/tuleva-pensionifondid-alustavad/.

Kajastus meedias – intervjuu Tõnu Pekk-iga Äripäevas (SIIN), Postimees (SIIN), ERR (SIIN)

 

Tuleva-logo