Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

20

10
2017

FORT nõustas Modern Times Group-i tema Baltikumi äride müügil

On 20, 10 2017 | No Comments | In Uncategorized | By Birgit Viilukas

18. oktoobril 2017 viidi lõpule MTG ringhäälingu-, televisiooni-, digitaal- ja raadioäride müük Eestis, Lätis ja Leedus. Ostjaks oli Providence Equity Partners, rahvusvaheline varahaldusettevõte, kellele kuulub mh Lätis ja Leedus tegutsev mobiilioperaator BITE.

Tehingu väärtuseks (enterprise value) on 115 miljonit eurot ja see hõlmas mh järgmisi äritegevusi:

  • Baltikumi suurim telekanalite portfell (TV3, TV3+, TV6, LNT, Viasat Sport Baltic jne);
  • Baltikum regiooni suuruselt 3. televisiooniteenuse pakkuja (Viasat AS);
  • Baltikumi juhtiv tasuline telepildi voogedastusteenus (Viaplay);
  • Üleriigilise levikuga kommertsraadiojaamad (Star FM, Power Hit Radio, Radio Volna);
  • Baltikumiülese haardega veebireklaami konsultatsiooni äri (Smart AD) jne.

FORT tegutses tehingus MTG nõustajana kõigis konkurentsi- ja regulatsiooniküsimustes Eesti, Läti ja Leedu õiguse alusel.

Koostöös advokaadibürooga Hamilton Rootsis ning Skopiņa & Azanda Lätis andsime MTG-le kogu oksjoni- ja müügiprotsessi vältel (aktiivselt) nõu ja tuge küsimustes, mis tõusetusid ühes või mitmes Balti riigis kehtivast konkurentsiseadusest või valdkonnaspetsiifilisest regulatsioonist, sh:

  • võimalike tehingupoolte (ostjate) konkurentsialane skriining, sh selle analüüs ja hindamine, et kui suur on risk, et pakkuja ei saa ühelt või mitmelt konkurentsiametilt ostuks üldse koondumise luba või et talt nõutakse tehingu teostamiseks tema või Targeti äritegevust piiravaid tingimusi;
  • nõu ja abi sensitiivse äriteabe ja konkurentsitundliku info haldamisel nii ostjapoolse auditi (nn due diligence) läbiviimisel kui ka tehingu allkirjastamise ja lõpuleviimise vahelisel ajal;
  • nõu ja abi koondumise lubade saamisel Läti ja Leedu konkurentsiametitelt
  • nõu ja abi nö regulatiivsete nõusolekute saamisel Läti valitsuselt (seda tehingu allkirjastamise järgselt vastu võetud uue Läti riigi julgeolekut puudutava seaduse alusel) ning Leedu raadio- ja televisioonikomisjonilt (mis võib keelata tehinguid mh meediasektoris ilma põhjenduseta ja üksnes viitega Leedu riigi julgeoleku huvidele); ja palju muud.

Meie Balti tiimi, kuhu kuulusid Andrius Mamontovas ja Aistė Samuilytė-Mamontovė Leedus, Skopiņa & Azanda partner Ieva Azanda Lätis ning mitmed teised eksperdid, juhtis partner Rene Frolov.

Tehinguosaliste globaalsed õigusnõustajad olid Rootsi bürood Hamilton (müüja MTG) ja Mannheimer Swartling (ostja PEP / BITE). Tehingusse oli lisaks FORT-ile kaasatud ka teisi Baltikumis tegutsevaid advokaadibüroosid, näiteks Sorainen ostja poolel.

Meediakajastus:

*MTG 17.03.2017 teade tehingu allkirjastamisest: siin
*MTG 18.10.2017 teade tehingu edukast lõpuleviimisest: siin.
*Tehingu sõlmimine: siin (Äripäev), siin (Postimees) ja siin (DELFI Ärileht).
*Tehingu lõpuleviimine: siin (Äripäev), siin (Postimees), siin (DELFI Ärileht) ja siin (TV3 uudised)
*DELFI Ärilehe videointervjuu TV3 tegevjuhi Priit Leitoga: siin.
*ERR-i videolugu MTG Baltikumi äride müügist: siin.